Aklınıza Takılan Soruların Cevapları

  Ters ozmos, filtreleme işlemi sırasında suya basınç uygulanarak sudaki mikropartiküllerin ve ağır metallerin ayrıştırılma işlemidir. Bilinen en etkin su arıtma yöntemine sahip olan ters ozmos su arıtma cihazları, önceki aşamalarda ayrıştırılması güç olan küçük boyutlu maddeleri sudan arındırma konusunda başarılıdırlar.

   

   


  Ters ozmos filtreleme sisteminden önceki aşamalardan geçip toz, kum gibi partiküllerden arıtılan ve zararlı moleküllerden ayrıştırılan su, “Ters Karbon Filtreleme” aşamasına geçer. Bu aşamada suya basınç uygulanır ve su, yüksek membranlı filtreden geçer. Bu aşamada bazı inorganik moleküller, mikropartiküller ve ağır metaller ayrıştırılır. Böylece, bu teknoloji sayesinde daha temiz suya kolaylıkla ulaşabilirsiniz.


  Su arıtma cihazları günümüz hazır su Fabrikalarında da kullanılmaktadır. Yani aldığınız hazır sularda arıtmadan geçtikten sonra paketlenip satılmaya hazır hale geliyor.


  Sudaki %99,5 oranında bütün kireci atık yoluyla atığa atar. Yani arıtımını yapar.


  Ters osmoz filtreleme sistemleri sudaki pas, kir, tortu, kireç, zararlı materyaller ve bakteriler gibi suda gözle görünmeyen bir çok canlı ve cansız maddeyi arındırmaktadır. Ters osmoz cihazlar halk arasında sudaki yabancı maddeleri arındırdığı için mineralsiz ve sağlıksız bulunmaktadır. Ancak suyun asıl görevi mineral ihtiyacını gidermek değil, sıvı desteği sağlamaktır. Günlük mineral ihtiyacınızı karşılayabilmeniz için yaklaşık 2-3 ton su içmeniz gerekmektedir.


  -Yeterli derecede yumuşak olmalı.
  -Su berrak olmalı, bulanıklığı olmamalı.
  -Kokusu olmamalı.
  -En önemlisi bakteri, virüs gibi sağlığa zarar verecek maddelerin olmadığı temiz bir su olmalı.
  -Isısı bulunduğu ortama göre değişir ancak araştırmalar ısısının 9-9.5 derece arasında olmasını uygun görüyor.
  -Suyun pH değeri, yani sudaki hidrojen moleküllerinin ölçülebilir değeri, suyun alkali olması sıkça duyduğumuz önemli bir özellik. pH değerinin 8 ile 8.5 arasında olması önerilmekte. Kanın pH değeri 7.3-7.4 arasında olduğundan suyun pH değerinin hafif üstünde ve alkali olması en ideal olanıdır. Yani 8.0’in biraz altı veya üstü olabilir.


  Su arıtma cihazlarınızın iyi çalışabilmesi için filtrelerin düzenli olarak değiştirilmesi gerekir. Kullanım ömrünü tamamlamış olan filtreler artık filtre görevlerini yitirecekleri için zamanı geldiğinde değiştirilmesi gerekir. Her filtrenin değişim süresi farklıdır.


  Roben Su Arıtma cihazı almaya karar verdiğinizde, 81 ilde ki geniş yetkili servis ağımızdan faydalanabilirsiniz.